Joku oli erehtynyt jo innostumaan viimeviikkoisen höpöhöpö-postauksen otsikosta että olisin tehnyt videopostauksen joten päätin pitkästä aikaa kuvata teille vähän videotakin sitten! Tiara ei ensin halunnut tulla videolle mutta kipitteli sitten hetken kuluttua kuitenkin mukaan möläyttelemään ties vaikka ja mitä. Lisää Tiaran parhaita väläytyksiä löytyy blogin Fcebook-sivuilta jonne niitä on tullut pävitettyä viime aikoina aika tiuhaan tahtiin. Joko Tiaraan on iskenyt tavallistakin voimakkaampi puheripuli tai sitten äiti on vähän aktivoitunut päivittelyssä, kummasta lienee kyse!
Kiitos munkin puolesta teille kaikille ihanille jotka kommentoitte Oton postaukseen, mä oon tippa linssissä lukenut teidän tarinoita. Mun täytyy kyllä olla samaa mieltä teidän kanssa että on mulla vain maailman paras ja ihanin mies joka osaa kirjoittaa uskomattoman koskettavasti♥ Ihana Otto!
Mahtavaa alkavaa viikkoa kaikille, mä palailen pian uusien kujeiden kanssa!
Ihana Zelda, kun vuoronperään katsoo suo ja sitten peiliin.
Oma vauva tuntuu yhtäkkiä jo niin isolta. 
Haha, Zelda on kyllä ihana pieni palleroinen <3
Ihana video!
Ja maailman hauskin Otto
On teillä mahtava perhe 
Kiva että tykkäsit :D! Heh ja niin mä tosiaan huomasin esim Oton hienon tanssin vasta laitettuani videon tänne jo….. :DD Kiitos <3
Mä en nyt tiiä, tuliko mun edellinen kommentti?
Oma vauva tuntuu heti paljon isommalta, kun näkee videolta pienempää. Vaikka pikkunen se meidänkin vielä on. <3
Kuiteskin, ihana Zelda, kun vuoroperään katsoo sua ja peiliin.
Niin se aina on että kun näkee vähänkin nuoremman vauvan niin se oma tuntuu aina isolta vaikkei sitä olekaan :D!
Tosi ihana video<3 Sai kyllä niin hymyn huulille! Olette kyllä mahtavia!
Voi kiitos paljon, ihana että tykkäsit :)!!<3
Vooi teitä :3 Koskaan en jaksa katsoa muiden videopostauksia ilman että kelaan, mutta teidän videot katson aina kokonaan! Ootte ihan hirmu söpö perhe kyllä
Voi ihana, kiitos hirmuisen paljon♥♥ ihana kuulla että meidän höpötykset jaksaa katsoa kelaamatta
voi että,ihana video!
Mahtava Otto tuolla taustalla ja ihana sinä ja tytöt! Ja loistava tuo Tiaran letkaus Zeldan nimestä 
Kiva että tykkäsit, kiitos paljon♥ Otto on ihana pönttö :D! Ja joo Tiara on tollanen pieni möläyttelijä ;D
ääää voi eiii en kestä ottoa tuola takana, ihan huippu! :DDD tiara on niin hellu♥
Hahah huippuja molemmat <3
Maailman hauskoin Otto XDD
Hahahha on se :D!
Kiitos jälleen ihanasta videosta te niin piristätte aina mun päivää, kun teidän ihanasta perheestä lukee tai katselee teidän videoita!
Aivan älyttömän ihana oli tuo kun kysyit Tiaralta nimeä ja hän meni suloisesti ja lapsenomaisesti möläyttämään koko nimensä
Siitä poikiikin kysymykseni, että oletteko Oton kanssa sopineet ettei lasten sukunimeä paljasteta vai onko se ns. aina vain jätetty mainitsematta? Toisekseen tahtoisin kysellä että kun olin kuulevinani Oton puhuvan hieman ruotsia tällä videolla (korjaa jos olen väärässä) ja sinä vastasit hänelle kuin olisti ymmärtänyt joka sanan NIIN oletko aona ollut hyvä ruotsissa (esim jos olet sen kirjoittanut niin minkä sait) vai onko kuulo vain harjaantunut Oton myötä?
Voi että Zeldasta on tullut jo iso tyttö ja en voi vieläkään uskoa kuinka paljon Tiara jo puhuu vaikka onhan hän jo höpötellyt vaikka kuinka kauan
Ihanaa, aurinkoista ja nauruntäyteistä viikkoa sinne teille <3
Kiitos paljon itsellesi, tosi kiva kuulla että tykkäsit!♥♥
Tiara on kyllä joo aina ollut tosi kova puhumaan, ei sitä enää muista että millaista oli sillon kun Tipa ei puhunut kun se on jo vuoden päivät höpöttänyt menemään
Ja tuosta nimiasiasta niin ei olla niitä mitenkään mainostettu täällä mutta meidän molempien sukunimet on kuitenkin ollut senverran helposti pääteltävissä esim blogin fb-sivun kommenteista että ei koettu tarpeelliseksi sensuroida sitä tuosta videoltakaan. 
Ruotsinkielestä voi lukea lisää esim täältä http://kideblogi.fi/butimahumannotasandwich/2013/02/09/kaksikielisyys-isin-ja-tyttaren-oma-juttu/
Mutta olen siis opiskellut ruotsia 8-vuotiaasta ja käynyt itsekin koulua ruotsiksi että se ei kauheasti tuota mulle kyllä ongelmia ymmärtää mitä Otto ja Tiara keskenään juttelevat :D! Kirjoituksissa sain ruotsista E:n 
Ihanaa viikkoa sinnekin ja kiitos vielä hurjan paljon♥♥
Voi että nauroin ihan ääneen tuolle Otolle! On teillä kyllä sulonen perhe!
Haha Otto on paras :D!
Ahahaha aivan ihana video! Kaikki Oton pelleilyt, Zeldan ilmeilyt ja Tiaran letkautukset :’D Ihanan virallisesti piti siskon nimi sanoa! En kestä :’D
Hahah voi kiitos
kiva että tykkäsit
<3
Haha Otto!
Onpas Zeldasta kasvanu iso tyttö jo.
On kyllä ihana Tiara tossa videon lopussa
ja ihanat hiukset sulla Iina! 
Mukavaa alkavaa viikkoa teille. <3
Hihi, ihania nuo on kaikki <3 Kiitos hurjasti ja mukavaa viikkoa sinnekin<3 :))
Vooi, ihana video taas kerran!
Olet Iina hurjan kaunis!
En tainnut Oton kirjoittamaan postaukseen kommentoida, mutta Oton lapsuuden kuvassa on jotenkin ehkä enemmän Zeldan näköä, vaikka Zelda muuten onkin jotenkin todella paljon sinun näköisesi. Varsinainen asiani oli kylläkin se, että kiitos Otolle postauksesta, hienosti kirjoitettu, toivottavasti se auttaa muita ymmärtämään, että vaikeuksienkin jälkeen voi olla onnellinen!
Ei tässä muuta kuin ihania hetkiä teille tyttöjen (ja tietysti toistenne kanssa!)
!
Voi kiitos paljon, kiva että tykkäsit
<3 Oot muuten oikeessa, siinä lapsuuskuvassa munkin mielestä Otossa ja Zeldassa on samaa näköä!
Ja Oton puolesta kiitos♥
Ihanaa viikkoa sinulle!
ahaha ihana :”D nauran tääl vedet silmis. Tein muksut on vaan niiiin ihania :’) toivottavast saan joskus ite yhtä ihanii lapsii 8)
Haha hyvä jos nauratti
Hihi mun kaikki kolme muksua (köhköh Otto) on ihania♥♥ :DD
Katoin tän mun pojan kanssa, 1v3kk, ja se halus vaan suukottaa tabletin ruutua kun näki zeldan :DD ”vaauvaa vauvaaa inana vauvaa”. Ihana video!!
Hahah voi ihana toinen, pusuja meidän tytöiltä sinne!
Kiitos!
Ihana video. Inarikin halus tulla kattomaan tän ja hoki koko ajan ”vauva, vauva” ku Zelda näkyi ja kuunteli tiaran höpötyksiä.
Hahah ihana Inari, terkkuja Inarille ja vauvalle meidän tytöiltä! <3
Kiitos mukavasta videosta! Täällä 3v neitiä nauratti kovasti Oton pelleilyt taustalla ja 1,5v poika ei saanut silmiään irti Zelda-vauvasta
Hahah no hyvä että oli hupia molemmille!
Kiitos paljon kiva että tykkäsitte!
Ihana video ♥ Se ois siistiä jos ois semmonen haaste, että kaikki kidebloggaajat tekee esim. videopostauksen syyskuussa tms!
Kiitos paljon! Ja hei hauska idis, täytyy ehdottaa muille :)!
Voi kuinka ihana video taas!! :’) Ootte mahtavia jokainen! Niin hauska Tiara möläyttelijä :DDD ”Otto! Kuulitko mitä Tiara sano?” Haha.
Voi kiitos :D! Hahaa joo Tipa on pieni mölyapina ;D
Täällä 9kk poika katsoi videota myös ja oli aivan ihmeissään.
Hahah ihana
Mistä oot ostanut Zeldalle ne aurinkolasit?
Lindexiltä!
Oijoi ! Ootte niin ihania ja toi Otto kun pelleilee tuolla taustalla XD Zelda on vaan niin suloinen pikku pallero ja Tiara ihana ! Avasinpa sillon viimekerralla suuni niin sain sitä mitä silloin jo odottelin;) Lisää näitä! Parhaita on just vaan ne missä kaikkee ihan perus juttuu ja arjesta pätkiä
Voi kiitos <3
Haha onhan Otto ja tytöt kyllä niin ihania!
Ja kiva että tykkäsit! 
Ihana video!♥ Kiitos päivän piristyksestä taas kerran!
Voi kiitos vain itsellesi ihana!♥
”heihei, video” <3 Ihana!
Haha Tiara on paras!
Voi että sain kyllä nauraa noille Oton ”muuveille” patalaput käsissä! ;D
Tiaraki on niin ihana: ”Napa piiloon!” ”Heihei video!” Awww
Aina kun katon näitä videoita, mulle tulee niin ilonen ja hyvä mieli!
Vaikka susta voi tuntua että näissä ei oo mitään järkeä, kun vaan hömpötätte, mutta silti nää on niin parhaita joten lisää vain! 
Hahhaha Otolla on ihan parhaat muuvit!
Ja Tipa on meidän pieni hassuli♥ Ihana kuulla että meidän hömpöttelyvideoista tulee hyvä mieli, kiitos paljon♥♥ 
Eikä! Ihan paras video ja ootte kaikki niin ihania<3 Ja Otolla on selvästi hauskaa :'D
Hahah voi kiitos
Kiva että tykkäsit!!♥
Mitä olet mieltä nimestä Enja? Tapasin eilen kyseisen nimisen ihmisen ja olen jotenkin ihastunut nimeen:))
Tosi kaunis nimi, en ole ennen kuullutkaan :)!!
Hahah päivän naurut kun Otto tuolla taustalla kujeilee ;DDD
Hahah Otto on vähän tommonen
<3
Ihana video ja perhe
. Mitä teillä muuten oli iltapalaksi
ei vissiin nakkia ? Oi mikä risteily teillä on edessä? Hauskaa matkaa jo etukäteen 
Voi kiiitos♥
Meillä oli uunileipiä!
Ja ihan vaan tuohon länsinaapuriin Ruotsiin mennään piipahtamaan! Kiitos paljon :)♥♥
Hei nyt on kyllä ihan pakko tulla avautumaan
Mä oon seurannut sun blogia suunnilleen pari vuotta, ja aluksi mua lähinnä vaan ärsytti tämän lukeminen, koska tuntui että yrität vaan antaa teidän perheestä jotenkin tosi imelän ällöä tekopirteen onnellista kuvaa.
Mutta nyt kun oon tosiaan jo aika pitkään seurannut sun kirjoituksia, oon tajunnut että ethän sä täällä blogissa mitään esitä, vaan teidän perhe on oikeesti just niin ihana ja onnellinen kun mitä blogin perusteella voi kuvitella
Kaikkee hyvää teidän perheelle, toivottavasti ootte yhtä onnellisia ja ihania jatkossakin <3
Ihanat Zelda ja Tiara. :))
Sun lukijat on tainnu ihastua Ottoon


Teille, jotka etsivät imetysliivejä tms: bebelane.com
Ostin elämäni ensimmäiset imetysliivit tai oikeastaan ensimmäiset ylipäätään sopivat liivit ja en voisi ylistää niitä liikaa! Helpotti elämää kummasti
Lisään vielä, että teillä on kyl superpirteä perhe
Meillä on pariviikkoinen esikoinen ja itse kun istuu päivät pitkät kotona ja yrittää nukuttaa huutavaa vauvaa, joka syö kokoajan, niin ei jaksa sitten enää olla kovin pirteänä.. Miten teillä on aina mennyt nuo pikkuvauva-ajat, kun väsymystä on varmasti ollut teilläkin päin ? 
Hahah:DDDDD Otto on kyl mun suosikki:D
Tää video oli mun päivän piristys!
kiitos!! Nyt jaksaa taas hymyillä..
hahah toi otto XDDDDDDDD ja ”zelda hyttinen, tiara hyttinen” :DDD tiara on niin fiksu !!! ”lähetääks me syömään herkkua” ”ei” ”heihei video ”XDDnauroin niin noille
ihania oootte<3!